Saskaņā ar Vides izglītības fonda īstenotās kampaņas “Mana jūra” datiem Latvijas piekrastē atkritumu skaits turpina pieaugt – plastmasas atkritumi sastāda procentuāli lielāko daļu no visiem piekrastē atrodamajiem atkritumiem. 2024. gada dati uzrāda, ka 75,9 % no visiem atkritumiem ir dažādi plastmasas un polimēru materiāli, savukārt 49,9 % no visiem atkritumiem ir dažādas vienreizlietojamās plastmasas frakcijas. Aicinot sabiedrību ieviest jaunus ikdienas paradumus, tiecoties samazināt šādu atkritumu apjomu, Vides izglītības fonds izveidojis ceļojošo vides objektu – lielkrūzi.
“Latvijas Universitāte turpina uzsākto ceļu, lai kļūtu par bezatkritumu universitāti, pilnveidojot ne tikai atkritumu šķirošanas iespējas darba un studiju vietās un kopmītnēs, bet arī rosinot mainīt savus ikdienas paradumus, samazinot atkritumu apjomu kopumā,” norāda LU Ilgtspējīgas attīstības vadītājs Renārs Kairis.
LU Ekopadome atbalsta Vides izglītības fonda iniciatīvu un līdz 2025. gada 31. janvārim par ceļojošā vides objekta pieturvietu kļuvusi LU Zinātņu māja, Jelgavas ielā 3, Rīgā, kur lielkrūze ir apskatāma otrajā stāvā. Savukārt Vides izglītības fonds aicina atrast šo objektu, nofotografēties ar to un ielikt attēlu sociālajos tīklos ar tēmturi #Esmuvienreizīgs, Instagram atzīmējot @fee_latvia vai Facebook @MANAJURA.